1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Valorant Benzeri Oyunlar

Valorant Benzeri Oyunlar
Valorant Benzeri Oyunlar
0

Riot Games tarafından 2020 yılında piyasaya çıkan ve tıpkı LoL gibi büyük ses getiren bir diğer oyunu olan Valorant, günümüzde en çok sevilen ve en çok oynanan oyunlarının başında gelmektedir. Bu nedenle de özellikle oyun severler, bu oldukça sevilen VALORANT oyununa benzeyen oyunların olup olmadığını merak etmektedir.

Özellikle sahip olduğu kendine özgü yapısı ile çok sevilen bir FPS oyunu olan Valorant, kişileri bu tarz oyunlara yöneltmeye başlamış ve Valorant benzeri oyunlar araştırılmaya başlanmıştır. Özellikle FPS türünde karakter ve skill bazlı bir yapıya sahip olan, grafik bakımından  ve bu özelliği nedeniyle oyunculara oldukça hareketli ve keyifli bir oyun deneyimi sunan Valorant oyununun yapısına ve tarzına benzeyen çeşitli mobil ve PC oyunları da bulunmaktadır.

Valorant Benzeri Oyunlar PC

Valorant’ın en çok sevilen yanlarından biri olan, çeşitli karakterlerin oynanabilmesi ve oyun içerisinde her bir karakterin kendine has yeteneklere sahip olması tarzı, Valorant haricinde farklı oyunlarda da yer almaktadır.

Kişilerin karakterler içerisinde bir seçim yaparak bu karakteri oyunda en iyi şekilde yetenekleri ile birlikte savaştırdığı ve seyrini değiştirdiği Valorant benzeri oyunlar PC tarafında özellikle merak edilmekte ve bu tarzı seven oyuncular tarafından bu oyunlar da denenmek istenmektedir.

Bilgisayar oyunu olarak Valorant benzeri oyunlar arasında özellikle sevilen ve Valorant kadar kaliteli şu oyunlar yer almaktadır;

  • Overwatch
  • Paladins
  • Battleborn
  • Apex Legends

Bu oyunların yanı sıra Valorant’ın oyun türü olan FPS türünde yer alan, çok sevilen ve tek rakibi olarak görülen Counter Strike Global Offensive’de kesinlikle denenmesi gereken oyunlardan biridir.

Valorant Benzeri Oyunlar
Valorant Benzeri Oyunlar

Valorant Benzeri Mobil Oyunlar

Valorant’ın oyun sektöründe bu büyük damgası, hem oyuncular hem de oyun yapımcıları tarafından çok sevilmiş ve yalnızca PC oyunu olarak değil, mobil oyun olarak da Valorant oyununun tarzına yakın çeşitli oyunlar sunulmaya veya daha önceden var olsa dahi daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Valorant benzeri mobil oyunlar arasında dikkat çeken bazı oyunlar şunlardır;

  • Hyper Front
  • Apex Legends Mobile
  • Infinity Ops
  • ShellFire

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.