1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

The Witcher Remake açık dünya sunacak!

The Witcher Remake açık dünya sunacak!
0

Geçtiğimiz günlerde CD Projekt Red, The Witcher’ın remake ile karşımıza yeniden çıkacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından hayranlar, yeniden yapımın özüne sadık kalıp kalmayacağını tartışırken şirketten beklenen haber geldi. İşte detaylar…

The Witcher Remake açık dünyaya sahip olacak!

CD Projekt Red, şirketin kazanç raporunda yaptığı duyuruda Unreal Engine 5 ile geliştirilecek olan The Witcher Remake‘in ”hikaye odaklı, açık dünyalı rol yapma oyunu” olacağını söyledi. Orijinal oyun ise bölge bölge ilerlediğimiz lineer bir yapıya sahipti. Buna göre The Witcher Remake, özünden biraz sapacak.

the witcher remake

Yeniden yapım hakkında daha fazla detay için erken olduğunu söyleyen CD Projekt Red’in stüdyo başkanı Adam Badowski, şu ifadelere yer verdi:

 

The Witcher, Unreal Engine 5 ile hayata dönüyor!

The Witcher, Unreal Engine 5 ile hayata dönüyor!

Bugün The Witcher resmi hesaplarından yapılan paylaşıma göre Unreal Engine 5 ile geliştirilen remake sürümü yolda.

The Witcher, CD Projekt Red için her şeyin başladığı yer. Yaptığımız ilk oyundu ve o zamanlarda bizim için büyük bir andı. Bu oyuna dönüp yeni nesiller için tekrar geliştirmek ise en az o zamanki kadar büyük hissettiriyor.

2007’de çıkışını gerçekleştiren The Witcher, kahramanımız Geralt‘ın Temeria Krallığı’nın başkenti Vizima’da yaşadığı olayları konu alıyor. Orijinal halinde çizgisel ilerleyen oyun, yeniden yapımı ile birlikte açık dünya ögeleri de içerecek. Buna göre oyunun geçtiği yer olan Temeria’nın genişleyeceğini varsayabiliriz.

Ayrıca CD Projekt Red, The Witcher Remake’i Polonyalı oyun geliştiricisi Fool’s Theory ile beraber yapacak. Rol yapma oyunlarında deneyimli olan firma genel yapımı üstlenirken CD Projekt Red ise denetimde olacak. Yeniden yapımın çıkış tarihi ve diğer detayları henüz belli değil.

Serinin en popüler oyunu olan The Witcher 3: Wild Hunt ise 14 Aralık’ta ücretsiz yeni nesil güncellemesi alacak. Bu güncelleme, ray-tracing teknolojisi ve pek çok sayıda yeni içerik barındırıyor. Ayrıca performans kısmında da iyileştirmeler mevcut.

YouTube video

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce The Witcher Remake başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/the-witcher-remake-detaylar-belli-oldu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.