1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

The Callisto Protocol Kaç Saat? İşte Toplam Oyun Süresi

The Callisto Protocol Kaç Saat? İşte Toplam Oyun Süresi
0

The Callisto Protocol çıkış zamanı yaklaştıkça, bilim kurgu-tehlike türündeki oyundan yeni bilgiler öğrenmeye devam ediyoruz. 2 Aralık’ta PC ve konsollar için çıkış meydana getirecek olan üçüncü kişi nişancı oyunu, PUBG Battlegrounds ile tanınan Krafton’un sahibi olduğu Striking Distance Studios tarafından geliştiriliyor. Video oyun dünyasının kült klasiklerinden Dead Space’in yaratıcısı Glen Schofield‘ın imzasını taşıyan The Callisto Protocol, günümüzden 300 sene sonrasında geçen anlatı odaklı bir tecrübe sunuyor.

Oyunda, Jüpiter’in uydularından Callisto’da maksimum güvenlikli bir mahpushane olan Black Iron Prison’da Jacob Lee adlı bir mahkumu test edeceğiz. Mahkumların canavarca yaratıklara dönüşmeye başladığı kaotik bir ortamda çıkış yolunu bulana dek hayatta kalmaya çalışacağız. Peki, yolculuğumuz ne kadar sürecek? Oyun direktörü Schofield’a göre The Callisto Protocol‘ün ana hikayesi ortalama 12 ila 14 saat içinde tamamlanabilecek.

The Callisto Protocol’ün Hikayesi 14 Saat Sürecek

the callisto protocol kaç saat

Bu vakit ilk bakışta biraz kısa gelebilir, ancak oyuncular her kısımda alternatif seçenekler keşfederek oyunda daha fazla zaman geçirebilecekler. Schofield’ın “beta yolları” olarak tanımladığı bu seçimler, muayyen aralıklarda oyunculara sunulacak. Verilen kararlar, oyunun sonlarına doğru hikayeye dair yeni olayları açığa çıkartacak. Bu, muhtemel bütün öykü kurgusunu görmek isteyen oyuncuların ana hikayeyi birden oldukça defa tekrar oynaması gerekeceği anlamına geliyor.

Karşılaştırma için: 2008’de çıkan Dead Space’i bitirmek yaklaşık 11 saat sürüyor. Yayıncılığı Krafton tarafınca üstlenilen The Callisto Protocol, başlarda PUBG evreninin bir parçası olacaktı, ancak sonradan tamamen bağımsız bulunmasına karar verildi. Steam‘de 499 liradan alıcı bulan üçüncü şahıs hayatta kalma oyunu, PlayStation için 599 TL ve Xbox için 675 TL’ye satılıyor. 

 

Kaynak: https://www.turkmmo.com/the-callisto-protocol-kac-saat-h1000050749.html

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.