1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Telefon Rehberinde Kayıtlı Olmayan Bir Kişiye WhatsApp Mesajı Nasıl Gönderilir

Telefon Rehberinde Kayıtlı Olmayan Bir Kişiye WhatsApp Mesajı Nasıl Gönderilir
0

Telefon Rehberinde Kayıtlı Olmayan Bir Kişiye WhatsApp Mesajı Gönderme

Telefon rehberinizde olmayan bir kişiye WhatsApp mesajı göndermek istediğinizde, bunu yapmanın basit bir yolu vardır. Herhangi bir web tarayıcısını kullanabilir ve mesaj göndermek istediğiniz kişinin numarasını girebilirsiniz. Ardından, bağlantı açılacak ve bir mesaj istemi görünecektir. Bu mesaj istemine tıklamak sizi kişinin WhatsApp sohbet penceresine gönderir.

WhatsApp Mesajları gönderildi ancak teslim edilmedi

Bazı durumlarda, WhatsApp kullanıcıları belirli bir kişiye gönderilen mesajları teslim edemez. Onlardan biriyseniz, bunu düzeltmenin birkaç yolu vardır. İlk olarak, kişinin telefon rehberinizde kayıtlı aktif bir telefon numarasına sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu, WhatsApp mesajlarınızın alıcısının bunları aldığından emin olmanıza yardımcı olacaktır. Başka bir yol, kişinin engellenmediğinden emin olmaktır.

Cihazınızı yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz. Bu, küçük sorunları çözebilir. Yardımcı olmazsa, ağ ayarlarınızı her zaman sıfırlayabilirsiniz. Alternatif olarak, numarayı doğrulamak için bir QR kodu taramayı deneyebilirsiniz. Mesajı alabilmeniz için birkaç kez geçmesi gerekebilir.

Bu soruna neyin neden olduğunu öğrendikten sonra, düzeltmek için birkaç basit şey yapabilirsiniz. İlk adım, kişinin ülke kodunun doğru olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer öyleyse, ülke kodu 0787 yerine +44787 olmalıdır.

Başka bir seçenek de WhatsApp sohbet penceresini açmaktır. Numara rehberde görünmüyorsa, WhatsApp size bunu bildiren bir mesaj görüntüler. Ardından kişinin telefon numarasını yeni kişiye girmelisiniz. Bu yapıldıktan sonra, kişi diğer kişiye normal şekilde mesaj gönderebilir ve onu gruplarına ekleyebilir.

Bu işleme başlamadan önce cihazınızın güncel olduğundan emin olun. WhatsApp’ın eski bir sürümüne sahipseniz, hatalı olması mümkündür. Eğer öyleyse, yeni bir kurulum sorunu çözebilir. Bir Android cihaz kullanıyorsanız, uygulamanın yeni bir sürümü için PlayStore’u kontrol edebilirsiniz.

Bu sorunu çözmenin başka bir yolu da kişiyi telefon defterinize eklemektir. Telefon defteri, herhangi bir telefonun önemli bir parçasıdır ve uygulama, tüm mesajları saklamak için onu kullanır. Bir kişi ekleyerek, mesajlarını sohbet listenizde kolayca bulabilirsiniz.

Mesajlarınızın telefon rehberiniz olmayan kişiye iletilmesini istemiyorsanız uygulamanın ayarlar menüsünden engelleyebilirsiniz. Ayrıca aklınızda tutmanız gereken yeni kişileri de ekleyebilirsiniz. Bu, WhatsApp kullanıcıları için önemli bir güvenlik özelliğidir.

WhatsApp Mesajlarının Kaybolması

WhatsApp mesajlarının kaybolması, bir konuşmayı gizli tutmanın bir yoludur. Bu özellik tüm sohbetleriniz için açılabilir veya belirli kişiler için etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, bu mesajlar belirli bir süre sonra silinecektir. Zaman periyodunu 24 saatten 7 güne, hatta 90 güne kadar ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp’ın Kaybolan Mesajlar özelliği kusursuz değildir. Kaybolmadan önce mesajın bir önizlemesini görmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca, bu özellik yalnızca siz açtıktan sonra gönderilen mesajlar için çalışır, bu nedenle eski mesajlarda çalışmaz. Ayrıca, geriye dönük olarak çalışmaz, bu nedenle alıcının okumadığı bir mesajı silerseniz, önizleme telefonunuzun bildirimlerinde görünmeye devam edebilir.

Kişileriniz telefon rehberinde yoksa, kişi telefon numarasını değiştirmiş olabilir. Telefon rehberinde listelendiğinden emin olmak için irtibat numaralarının ülke kodu uzantısını kontrol edin. Farklı bir ülkeden iseler, ülke kodu uzantısı 0787 yerine +44787 olmalıdır.

Telefon Rehberinde Kayıtlı Olmayan Bir Kişiye WhatsApp Mesajlarının Kaybolması – Uygulamanın Yenileme Düğmelerini Kullanarak Bu Nasıl Düzeltilir! Bu sorunu çözmenin en belirgin yolu, WhatsApp uygulamasını en son sürüme güncellemektir. Uygulamayı zorla kapatmak veya yeniden başlatmak da yardımcı olabilir.

Kişiye Kaydedilmeyen Kişilere WhatsApp Mesajlarının Telefon Rehberinde Kaybolması sorununu çözmenin bir başka yolu da kişiyi telefonunuzun adres defterinden silmektir. Bunu yapmak için telefonunuzdaki kişiler listesini açın ve menü düğmesine dokunun. Oradan Daha Fazla’yı seçin.

Bir iPhone kullanıyorsanız, sohbetleri iCloud’a da yedekleyebilirsiniz. Bundan sonra, uygulamayı App Store’dan telefonunuza yeniden yükleyebilirsiniz. Bu, verilerinizi geri yükleyene kadar geçici bir çözüm olabilir. WhatsApp’ı yeniden yüklemeden önce tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Bu sorunu çözmenin başka bir yolu da mesajları gönderen kişiyi engellemektir. Bu, sizden ve diğer kişilerinizden gelen güncellemeleri görmelerini engeller. Bu onların güncellemelerinizi, son görülme durumunuzu ve profil resimlerinizi görmelerini engeller. Uygulama ayrıca istenmeyen postaları bildirmenize veya uygunsuz bulduğunuz mesajları silmenize olanak tanır.

Rehberde Kaydedilmemiş Kişiye Kaybolan WhatsApp Mesajları sorunu devam ederse, rehberinizdeki kişiler listesini yenilemeyi deneyin. Android’de, arka planda verileri yenilemenizi sağlayan bir geçiş vardır.

WhatsApp Mesajlarını şirketten ve diğer kullanıcılardan sınırlama

Yanlış bilgileri engellemek amacıyla WhatsApp, mesajları iletebilecek kişi sayısını beş ile sınırlandırıyor. Politika başlangıçta geçen Temmuz ayında Hindistan’da uygulandı, ancak şimdi küresel olarak dağıtıldı. Şirket, değişikliğin kullanıcılarını yanlış bilgilerden koruyacağını ve uygulamayı gizli ve güvenli tutacağını söylüyor. Önceden, WhatsApp mesajları 20 alıcıya iletilebilirdi.

Sınır, WhatsApp yöneticisinde belirlenir. Varsayılan olarak günde en fazla 100 mesaj gönderebilirsiniz, ancak bu sınırı günde 1000 mesajla sınırlayabilirsiniz. Hedeflemek istediğiniz müşteri sayısını artırırsanız bu sayı her geçen gün artmaktadır. Ayrıca, diğer kullanıcılar tarafından başlatılan mesajlara yanıt olarak gönderilen mesajlar hız sınırlamasına tabi değildir.

Mesaj gönderme söz konusu olduğunda, mesajlaşma kalitenizde tutarlı olmak önemlidir. WhatsApp, gönderilen mesajların kalitesini belirlemek için kullanıcılarının geri bildirimlerine güvenir. Mesajlarınız yüksek kalitede değilse, hız sınırlayıcı katmanlarda ilerleyemeyebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca onları almayı seçenlere mesaj gönderdiğinizden emin olmanız da önemlidir. Ayrıca, mesajlarınız kişiselleştirilmiş ve anlamlı olmalıdır.

WhatsApp ayrıca kullanıcıların durum güncellemeleri yapmasına da olanak tanır. Bu güncellemeler, kişi listenizdeki kişiler tarafından görülebilir. Bu güncellemeler arkadaşlarınız için eğlenceli olsa da patronunuz için çok eğlenceli olmayabilir. Bu nedenle, durum güncellemelerinizin görünürlüğünü arkadaşlarınız ve ailenizle sınırladığınızdan emin olun. Ayrıca konum verilerinize, kameranıza, mikrofonunuza ve kişilerinize erişimi sınırlayabilirsiniz.

Diğer kullanıcılara gönderdiğiniz mesaj sayısını sınırlamak istemiyorsanız Tier 3’e yükseltebilirsiniz. Bu seviye, 24 saatlik bir süre içinde 100.000’e kadar benzersiz mesaj göndermenize izin verir. Mesajlaşma limitiniz bu eşiği aşarsa Tier 4’e geçebilir ve müşterilerinize sınırsız mesaj göndermek için WhatsApp Business API’yi kullanabilirsiniz.

WhatsApp’ın Hindistan’da yaklaşık 200 milyon kullanıcısı var. Şirket ayrıca platformda yayılan kışkırtıcı söylentiler nedeniyle eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Aslında, Hindistan’da birçoğu yanlış ve yanıltıcı mesajlar aldıktan sonra öldürülen 30 kişinin ölümünden WhatsApp sorumlu tutuldu. Bu, çocuk kaçıranlar ve benzeri diğer olaylarla ilgili hararetli mesajların bir sonucuydu. Hindistan’da bu kışkırtıcı söylentiler hiç olmadığı kadar hızlı yayıldı.

Bilinmeyen kişiler tarafından size gönderilen WhatsApp mesajlarını sınırlamak için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz. Bu güvenlik özelliği, altı haneli bir PIN veya e-posta adresi girmenizi gerektirir. WhatsApp ayrıca hesap bilgilerinizi indirme olanağı da sunar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.