1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Samsung’un yolunda: OnePlus güncellemeleri hızlandırıyor!

Samsung’un yolunda: OnePlus güncellemeleri hızlandırıyor!
0

Günümüzde akıllı telefonlar arasındaki fark gittikçe azalıyor. Birçok marka, son zamanlarda kullanıcıların daha uzun süre kullanım sağlaması için daha uzun yazılım desteği sunuyor. Bunlardan biri de OnePlus oluyor. Şirket, piyasaya süreceği belirli telefonların dört büyük Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi alacağını duyurdu.

OnePlus, 2023 ve sonrası modellerinde dört büyük güncelleme sunacak

Son zamanlarda akıllı telefon OEM’leri, daha fazla kullanıcı çekmek için yazılım ekosistemini de güçlü hale geldi. Yazılım desteğini uzatan markalardan biri de OnePlus oldu. Yaptığı duyuruyla birlikte bazı modellerin dört büyük Android güncellemesi alacağını belirtti.

Samsung'un yolunda OnePlus güncellemeleri hızlandırıyor!

Daha öncesinde yalnızca iki büyük güncelleme alan bu telefonlar Samsung sayesinde değişmeye başladı. OnePlus’ın bu adımı ise yalnızca 2023 ve sonrasında piyasaya süreceği bazı modellerde geçerli. Bunların yanı sıra şirket, beş yıla kadar güvenlik güncellemesi de sağlayacak.

Amiral gemisi katili OnePlus Nord CE 3’ün render görüntüleri sızdı!

Amiral gemisi katili OnePlus Nord CE 3’ün render görüntüleri sızdı!

Son dönemde orta sınıf içerisinde de boy göstermeye başlayan OnePlus’ın yeni telefonu Nord CE 3’ün render görüntüleri sızdı!

Yakın zamanda gelecek olan OnePlus 11 de bu yazılım desteğinin bir parçası olacak. Model, OxygenOS 13 ve Android 13 ile gelecek. Bu da modelin her geldiği zaman Android 14, Android 15 ve Android 15 güncellemelerini de alacağı anlamına geliyor. Güvenlik güncellemeleri ise iki ayda bir gelecek.

Genel olarak bakıldığı zaman OnePlus’ın yavaş yavaş geliştiğini söylemek mümkün. Bazı serilerin alabilecekken tek bir güncelleme almalarını ya da orta sınıf OnePlus telefonları zayıf bir tedaviye sahip olmalarını örnek vermek mümkün.

Samsung'un yolunda OnePlus güncellemeleri hızlandırıyor!

Bir zamanlar OnePlus, güncelleme konusunda en iyi şirketler arasında yer alıyordu. Ancak bunun en önemli nedeni de pek çok şirketin kötü olmasıydı. Çinli marka, ürün seçeneğini artırmaya başlayınca rekabet konusunda da geri planda kaldı. Attığı bu yeni adımla birlikte de kendini geliştirmeye başladığını görüyoruz.

Peki, siz OnePlus güncelleme adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/samsungun-yolunda-oneplus-guncellemeleri-hizlandiriyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.