1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Renk değiştiren BMW i Vision Dee özellikleri!

Renk değiştiren BMW i Vision Dee özellikleri!
0

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023 teknoloji fuarına bu yıl da birçok otomobil üreticisi katıldı. Bugün dikkatleri en çok çeken şirket ise ikinci renk değiştiren otomobilini tanıtan BMW oldu. İşte i Vision Dee özellikleri…

BMW i Vision Dee özellikleri!

Bugün düzenlenen BMW etkinliği, adeta yıldızlar geçidine dönüştü. Knight Rider-Kara Şimşek dizisinin başrol oyuncusu David Hasselhoff’dan eski California Valisi ünlü aktör Arnold Schwarzenegger’e kadar birçok isim yer aldı.

BMW’nin asıl vurgulamak istediği şeyi etkinlikte gördük. Burada Knight Rider dizisinden Pontiac Firebird marka KITT ve Herbie: Tam Gaz filminde yer alan Volkswagen Beetle sahnede i Vision Dee ile poz verdi. Tabii verilen mesaj üçünün de bir otomobilden çok daha fazlası olduğu yönündeydi.

Asus yeni monitörlerini CES 2023’te tanıttı!

Asus yeni monitörlerini CES 2023’te tanıttı!

Oyun, profesyonel içerik üretimi, hibrit çalışma ve eğlence gibi farklı ihtiyaçlara cevap verebilen yeni Asus monitörler tanıtıldı.

Yeni tanıtılan i Vision Dee modelinin teknik özellikleri paylaşılmamış olsa da otomobilde sunulacak teknolojilerin birçoğunu gördük. Zaten Dee, digital emotional experience-dijital duygusal deneyim anlamına geliyor. Bu nedenle sürücüsüyle sürekli olarak iletişimde kalacak akıllı bir cihaz olacağını biliyoruz.

Otomobilin tasarımına baktığımız zaman oldukça minimalist bir formda olduğunu görüyoruz. Ayrıca BMW’nin E-Ink teknolojisini de kullanıyor. Fakat geçtiğimiz yıl gösterilen iX Flow modelinden farklı olarak yalnızca siyah ile beyaz tonları arasında değil, tüm renkler arasında geçiş yapabiliyor.

Tabii bu konsept araçta dış tasarımdan fazlası bulunuyor. Örneğin iç konsola baktığımız zaman herhangi bir ekran görmüyoruz. Bunun yerine ön konsoldaki Shy-Tech dokunmatik sensörler, sürücünün ön cama yansıtılacak dijital içerik için 4 farklı seviye ayarlamasını sağlıyor.

Ayrıca BMW’nin bugün tanıttığı i Vision Dee’nin bir konsept olarak kalmayacağını da belirtelim. Zira şirketin 2025 yılında satışa sunacağı yeni NEUE KLASSE modellerinde neler göreceğimize dair bir bakış sunuyor. Dolayısıyla birebir aynı araç olmasa da tanıtılan bu özellikleri kendimiz deneyimleyebileceğiz.

i Vision Dee özellikleri

Son olarak burada akıllara takılan bir soruyu dile getirelim. Türkiye’de satılan otomobillerin renkleri ruhsata işleniyor. Öyle ki birkaç dakikada tamamen sökebileceğiniz farklı renkte bir kaplama yaptırdığınızda bile trafiğe çıkmadan önce bunu ruhsata işletmeniz gerekiyor.

Ancak sarıdan yeşile, maviden kırmızıya, lacivertten turuncuya kadar birçok renge girebilen i Vision Dee gibi otomobiller için yürürlükte bir madde bulunmuyor. Bu nedenle yalnızca gri olarak işlenebilmesi için ya bu özellik olmadan araçlar satılacak ya da 2025 yılına kadar yeni bir düzenleme yapılacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Kaynak: https://shiftdelete.net/renk-degistiren-bmw-i-vision-dee-ozellikleri

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.