1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Redmi Note 12 Pro Performans Testinde!

Redmi Note 12 Pro Performans Testinde!
0

Redmi Note 12 Pro sağlam bir telefon. Sorunsuz çalışır ve parlak, keskin bir ekrana sahiptir. Aynı zamanda çok kararlıdır. Bu telefonun neler sunabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin! Rekabetle nasıl karşılaştırıldığını göreceksiniz. Performans testinde, Xiaomi 12 Pro’nun Galaxy S22+ ve Realme GT2 Pro’yu geride bıraktığını, ancak çok fazla fark etmediğini keşfedeceksiniz.

Xiaomi’nin Redmi Note 12 Pro performans testinde

Redmi Note 12 Pro, oldukça kompakt bir kasaya çok fazla güç sığdırıyor. Ekran büyük, pil uzun süre dayanıyor ve telefon hızlı şarj oluyor. Ancak, bu güçlü yönlere rağmen, Redmi Note 12 Pro, diğer 1.000 dolarlık amiral gemileri kadar iyi performans göstermiyor.

Xiaomi 12 Pro, Note 12X için 649 dolardan başlayan ve Note 12 Pro için 999 dolara kadar çıkan oldukça düşük fiyatlı. Herkes için uygun fiyatlı bir seçenek olacak şekilde tasarlanmıştır. Nasıl yığıldığını görmek için onunla iki hafta geçirdik.

Keskin bir ekranı var

Redmi Note 12 Pro, keskin ve duyarlı bir ekrana sahip. Ekranı 120Hz yenileme hızını destekler. Bu ekran ayrıca çoğu telefondan daha yüksek piksel yoğunluğuna sahiptir. HDR10+ ve Widevine L1 dahil olmak üzere çeşitli görüntüleme modlarını destekler. Ekran pürüzsüzdür ve girişleri yüksek çözünürlüklerde bile doğru bir şekilde kaydeder.

Xiaomi’nin Redmi Note 12 Pro’su çekici bir tasarıma sahip. İncedir ve arkası camlıdır. Ayrıca ilginç bir vegan deri siyah kaplama ile birlikte gelir. Telefon elde biraz kayganlık hissi veriyor. Bununla birlikte, kavramayı biraz daha kolaylaştıran net bir kılıf ile birlikte gelir. Ayrıca, hızlı çalışan bir ekran altı parmak izi okuyucusuna sahiptir.

Parlak bir ekrana sahiptir

Redmi Note 12 Pro’daki ekran inanılmaz derecede parlak değil. Hafif kırmızımsı bir tonu var, ancak bu yalnızca iki ekranda beyaz içeriğe baktığınızda fark ediliyor. Ekran ayrıca kötü görüş açılarından ve eğildiğinde hafif mavi kaymadan muzdariptir.

Redmi Note 12 Pro’daki ekran, iç mekanlarda kullanım için yeterince parlak, ancak parlaklığı dış mekanlarda kullanım için yeterli değil. Kontrast oranı düşüktür, ancak yine de kullanılabilir ve kullanımı rahattır. En iyi görünen ekran olmasa da dışarıda okunabilir ve oyun cihazı olarak kullanımı rahat.

32MP selfie kamerası var

Xiaomi Mi 12 Pro harika görünüyor ve hissediyor ancak genişletilmiş bir optik yakınlaştırmaya sahip değil. Aynı fiyat aralığındaki diğer telefonlar 3x veya 4x optik yakınlaştırma sunuyor. Ayrıca, Miui yazılımı meraklıları hedefliyor ve birkaç özellikten yoksun. Pil ömrü de bir endişe kaynağıdır. Bu fiyata, para için en iyi değeri sunmuyor. Ancak Xiaomi, telefonları için dört yıllık güvenlik güncellemeleri ve destek sunarak bunu telafi edebiliyor. Buna karşılık, Samsung ve Apple’ın telefonları en az altı yıllık destek sunuyor.

Xiaomi Mi 12 Pro’nun arka tarafında üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Ana sensör kamera adasından dışarı çıkar. Selfie kamerası ön kameranın altına yerleştirilmiştir. Arka panel, öndeki kavisli ekrana uyan metal bir çerçeveye kıvrılır. Tasarım ince ve 8.2mm kalınlığa sahip.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.