1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Portal RTX Çıkış Tarihi Belli Oldu

Portal RTX Çıkış Tarihi Belli Oldu
0

Portal RTX çıkış zamanı açıklandı ve beklediğimizden fazlaca daha yakın. Oyunun çıkış tarihi Nvidia tarafınca belirtildi ve bütün bunların yanı sıra, orijinal oyuna sahip olan Steam kullanıcıları için güncelleme tamamen parasız olacak.

Portal serisi, Valve’ın en sevilen oyun serilerinden birisi. Portal’da oyuncuya cani bir yapay zeka onları yönlendirirken her şeyi çözmesi için portal tabanlı fizik bulmacaları çözme zorunluluğu veriliyor. Sevilen oyun serisinin ikinci oyunu da çıkış yapmış oldu ve o kadar da başarı göstermiş oldu sadece bir Valve klasiği olarak üçüncü oyunu hiç göremedik.

Portal RTX Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Portal RTX Çıkış Tarihi

Portal RTX, 8 Aralık 2022‘de çıkış meydana getirecek. Bu aslına bakarsanız Portal ile aynı oyun sadece büyük bir görsel gözden geçirme ile gelecek. Işın izleme özellikli monitör kartlarının gücünden yararlanan oyun, şimdi yeni yüksek çözünürlüklü dokular, mevcut modellerin yüksek doku versiyonları ve 4K grafiklerle karşımıza çıkacak. Portal’ın ilk çıkışından on beş yıl sonrasında, oyun muhtemelen hiç bu kadar iyi görünmemişti.

Nvidia DLSS 3 ayrıca kare hızlarını mühim seviyede artıracak ve bunları dengelemeye yardımcı olacak. Portal RTX, Nvidia RTX ekran kartları düşünülerek tasarlanmış olsa da, serinin yüksek teknoloji ürünü oyun bilgisayarlarına sahip fanatikleri için, ışın seyretme özellikli herhangi bir monitör kartında çalışacağının altını çizelim. Bu yeni özellikleri kullanmak için lüzumlu ekran kartı gücüne sahip olmayan oyuncular, oyunu Geforce Now’da oynayabilecek.

Portal RTX çıkış zamanı aktörleri memnun etse de, Valve’ın oyunlarının artık eskidiği de bir reel. Asla üçüncüsü gelmeyen Half-Life, Left 4 Dead ve Portal serilerinin grafik revizyonların ziyade, devam oyunlarının gelmesini hala büyük bir umutla bekliyoruz.

Kaynak: https://www.turkmmo.com/portal-rtx-cikis-tarihi-h1000050772.html

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.