1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ping Nasıl Düşürülür?

Ping Nasıl Düşürülür?
Ping Nasıl Düşürülür
0

Ping problemi, özellikle ülkemizde oyun severlerin en çok karşılaştığı ve oyun zevkini inanılmaz derecede baltalayan bir sorundur. Online oyun oynayan kişilerin, oyun esnasında yaşadığı internet hızı düşüşü ile birlikte Ping değerlerinin yükselmesi, kişilerin oyunu oynayamamasına ve oyunun çok geç tepki vermesine neden olmaktadır.

Ping nasıl düşürülür? Sorusu, özellikle bu problemi sık yaşayan kişiler tarafından oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Öncelikle Ping artışı çoğu zaman internet sağlayıcısı nedeniyle yaşansa da kimi durumlarda kişilerin bilgisayar veya telefonlarından dolayı da bu sorun meydana gelmektedir. İşte bu durumlarda kişilerin Ping değerlerini düşürebilecekleri çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler şöyledir;

  • Hali hazırda bir indirme bulunuyor veya interneti kullanan çeşitli programlar açık halde bulunuyorsa bunları kapatarak pinginizi düşürebilirsiniz.
  • Evinizde başka cihazlardan da internet kullanılıyorsa tüm bu cihazlarda internet bağlantısından çıkarak ping düşürülebilmektedir.
  • Kablolarınızda sorun yaşamanız nedeniyle ping sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu nedenle Router adı verilen bağlantı kablolarınızı kontrol edebilir ve bir teknik servis çağırabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda siz görmeseniz dahi internetinizi sömüren bir virüs bulunuyor olabilir. Bu nedenle bir antivirüs taraması yaparak bilgisayarınızı virüslerden temizleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.
  • İnternet bağlantınızda aşırı yüklenme olabilir, modemi kapatıp açarak bu sorunu çözebilirsiniz.
Ping Nasıl Düşürülür
Ping Nasıl Düşürülür

Ping Kaç Olmalı?

Ping kaç olmalı? Sorusu, özellikle online oyunlarda oldukça önemli olan ve kişilerin tepki süresini belirleyen ping değeri hakkında kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biridir. Bir oyunda, en verimli ve hızlı şekilde tepki verilebilmesi için en ideal ping değeri 0 ile 30 arasındadır.

Ping değeri düştükçe, oyundaki tepki süresi de azalmakta ve bu sayede de kişiler en verimli şekilde oyunlarını oynayabilmektedir. Bu nedenle de ping değeri ne kadar 0’a yakın olursa, bu durum oyuncu adına o kadar iyidir. Ping değerinin 30 değerlerinde bulunması da ideal ping olarak sayılmaktadır.

Ping Nasıl Düşürülür Mobil?

Ping nasıl düşürülür mobil? Sorusu, özellikle mobil oyunlarda ping sorunu yaşayan kişilerin en çok merak ettiği ve araştırdığı sorulardan biridir. Cihazınızda internet kullanan herhangi bir programın arka planda açık olması durumunda bu programı kapatmak, herhangi bir virüs olup olmadığını tespit etmek pingi düşürmek adına uygulanabilecek en önemli yöntemlerdir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.