1. Ana Sayfa
 2. Oyun Haberleri

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft Sistem Gereksinimleri
0

Minecraft sistem gereksinimleri oyunu oynamak isteyen birçok kişi tarafından sorulmaktadır. 3D açık dünyaya sahip olan oyun günümüzde oldukça büyük bir kitleye sahiptir. Zira geniş bir oyun deneyimi sunmaktadır. İçinde yapılabilecek şeylerin sayısı oldukça fazladır. Böylece eğlenerek saatler geçirmeye izin verir.

Mojang tarafından yayınlanan ve geliştirilen oyun Sandbox ve Survival modlara sahiptir. Singleplayer olduğu gibi Multiplayer olarak da oynanmaktadır. Ne var ki oyunu oynamakta kararlıysanız ilk önce hangi sistem gereksinimlerine sahip olduğu bilinmelidir.

Böylece oyunun cihazınızda nasıl bir etki yapacağını görebilir, kaldırıp kaldırmayacağını görerek buna göre yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

Minecraft Minimum Sistem Gereksinimleri

Minecraft sistem gereksinimleri minimum ne? En düşük sistem gereksinimleri birçok kişi tarafından öncelikle değerlendirilir. Bilindiği üzere bu özellikler her bilgisayar için farklılık gösterir. Ana hatları ile Minecraft için aşağıda olduğu gibidir;

 1. Microsoft Windows 7 işletim sistemi
 2. 2 GB boş hard disk
 3. Intel HD Graphics 4000 ya da AMD Radeon R5 serisi bir ekran kartı
 4. 4GB RAM bellek
 5. Intel Celeron J4105 ya da AMD F-4100 ya da üzeri bir seri

Anlaşılabileceği üzere minimum özellikleri çoğu bilgisayar karşılayabilir. Ancak sizin bilgisayarınız bunlardan biri değilse karakterin yavaş hareket etmesi ve donmalar gibi problemler meydana gelebilir. Multiplayer mod da aynı şekilde sorun çıkartabilir.

Minecraft Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

Minecraft sistem gereksinimleri en yüksek ne? Her ne kadar piksellerden meydana gelse de oyundan en fazla verimi almak istiyorsanız tavsiye edilen sistem gereksinimleri şarttır. Maddeler halinde bunlar aşağıda olduğu gibi sıralanabilir;

 1. Intel i7-6500U ya da AMD A8-6600K veya üzeri bir işlemci serisi
 2. 8GB RAM bellek
 3. Nvidia GeForce 940M ya da AMD Radeon HD 8570D grafik kartı
 4. Windows 10 işletim sistemi
 5. 2 GB boş hard disk

Bu sistem özelliklerine sahip bir cihazınız varsa oyun daha da yüksek kalitede oynanabilir. Böylece tamamen yeni bir Minecraft tecrübesi elde edebilir, daha fazla zevk almaya başlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.