1. Ana Sayfa
 2. Oyun Haberleri

Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Lost Ark Sistem Gereksinimleri
0

Lost Ark sistem gereksinimleri neler? Los Ark Multiplayer bir oyun olup dünya üzerinde geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Tripod Studio ve Smilegate RPG tarafından geliştirilmiş; Amazon Games, Smilegate, My Games tarafından yayınlanmıştır.

Unreal Engine 3 motorunu kullanmakta olup Microsoft Windows için çıkmıştır. Oyunu oynamak istiyorsanız yüklemeden önce sistem özellikleri olarak ne istendiği bilinmelidir. Bu sayede daha iyi sonuç almanız mümkündür.

Oyunun oynaması ücretsiz olsa da sistem gereksinimlerini karşılamıyorsanız, indirmeniz boşuna olacağı için öncesinde bu konuyu incelemeniz tavsiye edilmektedir.

Lost Ark Minimum Sistem Gereksinimleri

Lost Ark sistem gereksinimleri olarak ne istiyor? Bu konuda ilk olarak minimum özelliklerin ne olduğu bilinmelidir. Söz konusu özellikler temel hatları ile aşağıda olduğu şekildedir;

 1. Hard Disk: 50GB
 2. DirectX: Sürüm 9,0
 3. Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 460 ya da AMD HD6850
 4. RAM Bellek: 8GB
 5. İşlemci: Intel i3 ya da AMD Ryzen 3
 6. İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit

Bunlara sahipseniz Lost Ark oynanabilir; ancak grafik özellikleri düşük olacaktır. Bu durum çevreyi rahat görememenize, oyun sırasında kasmalara neden olabilir. Multiplayer olduğu için istediğiniz gibi zevk almanızın da önüne geçer.

Lost Ark Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

Lost Ark sistem gereksinimleri tavsiye edilen ayarlar, bilgisayarınızın oyunu kaldırabileceğini ve yüksek değerlerden yararlanabileceğiniz gösterir. Söz konusu özellikler ana hatları ile aşağıda olduğu şekildedir;

 1. DirectX: Sürüm 11
 2. Hard Disk: 50GB
 3. RAM Bellek: 16GB
 4. İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 5. İşlemci: Intel i5 ya da AMD Ryzen 5
 6. Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 1050

Eğer bilgisayarınız bu özelliklere sahipse, yüksek ayarlarda olsa bile sorunsuz şekilde tüm işlemleri yapmanız mümkündür. Böylece oyunda görünürlüğü arttırabilirsiniz. Yüksek grafik ayarlarında bile kasmadan oynayabilirsiniz.

Bu sayede oyunda aldığınız zevki de daha fazla arttırabilirsiniz. Ancak Lost Ark sistem gereksinimleri tavsiye edilenler incelendiğinde günümüzde birçok bilgisayarın kaldırabileceği de görülür. Dolayısıyla birçok kişi sorun yaşamadan giriş yapabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.