1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Lol Benzeri Oyunlar

Lol Benzeri Oyunlar
0

Dünyanın en çok oynanan online oyunlarının başında gelen ve adeta oyun sektörüne damga vuran LoL yani League Of Legends, MOBA türündeki bir bilgisayar oyunu olarak, özellikle çıktığı günden bu yana Moba türünün en iyi temsilcisi olmuş ve günümüzde var olan ve oldukça büyük ödüllerin dağıtıldığı ve izlendiği e-sporun temellerini atmıştır.

Lol benzeri oyunlar da özellikle kişiler tarafından merak edilirken, günümüzde severek oynanan MOBA türü oyunlar bulunmaktadır. Özellikle Lol, içerisinde pek çok karakteri barındıran ve kişilerin bir harita içerisinde kuşbakışı olarak bu karakterler içerisinden birini seçerek mücadele ettiği ve takım olarak bu karakterler ile karşı rakibin üssünü yıkmanın hedeflendiği bir oyundur.

Kısacası MOBA oyunlar olarak adlandırılan bu tarz oyunlar içerisinde Lol en başı çekerken, bu oyun türünde yani Lol oyununa benzer pek çok oyun hem mobil hem de PC tarafında yer almakta ve oynanmaktadır.

LoL Benzeri Oyunlar Mobil

LoL benzeri oyunlar mobil oyuncuları tarafından oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Özellikle günümüzde mobil oyun olarak MOBA tarzında yer alan ve LoL’e rakip olarak sunulmuş başarılı oyunlar bulunmakta ve oyuncular bu oyunları da oldukça sevmekte ve tercih edebilmektedir.

MOBA oyunları mobil olarak telefondan LoL benzeri bir oyun oynamak isteyen kişiler için en çok dikkat çeken oyunlardan bazıları şunlardır;

  • Mobile Legends: Bang Bang
  • Leauge Of Legends: Wild Rift
  • Arena Of Valor: Yeni Çağ
  • Onmyoji Arena

PC Moba Oyunları

Özellikle oyun severlerin en çok sevdiği oyun türlerinden biri olan MOBA türünde pek çok PC oyunu bulunmaktadır. PC moba oyunları, özellikle Dota 2 ile birlikte hayatıma girmiş olan MOBA türünde bulunurken bu tür, özellikle League Of Legends’in piyasaya çıkması ile birlikte büyük bir sıçrama yaşamış ve LoL oyunu kısa sürede MOBA türünün en önemli temsilcisi olmuştur.

MOBA türünü ve özellikle LoL oyununu seven kişiler, bu oyuna benzer diğer MOBA oyunlarını da merak etmektedir. Özellikle en çok bilinen ve sevilen MOBA PC oyunları şunlardır;

  • Battlerite
  • Dota 2
  • Smite
  • Heroes of the Storm
  • League of Legends

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.