1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Hidrojen yakıt hücreli Toyota Hilux için kollar sıvandı!

Hidrojen yakıt hücreli Toyota Hilux için kollar sıvandı!
0

Günümüzde otomobil dünyası içten yanmalı motorlardan, elektrikli motorlara geçişe ve otonom sürüşe odaklanmış olsa da, farklı çalışmalarda yürütülüyor. Bu çalışmaların başında da hidrojen yer alıyor. Bu kapsamda Totoya karbon nötre giden yolda değişen müşteri taleplerine yanıt vermek ve mobiliteye bütüncül yaklaşmak adına ticari araç pazarı için yeni bir sıfır emisyonlu model prototipi geliştiriyor.

Geçtiğimiz yıl İngiltere’de otomotivin gelecek teknolojilerini geliştirmek adına destek sunan APC’ye başvuran Toyota İngiltere, buradan elde edilen fon ile Hilux’ın yakıt hücreli prototipini gerçekleştiriyor.

Toyota Corolla Cross ön inceleme!

Toyota Corolla Cross ön inceleme!

ShiftDelete.Net’ten Mert Yıldırım yeni hibrit otomobilin ön incelemesini yaptı. Toyota Corolla Cross ön inceleme videosu sizlerle!

Toyota hidrojen yakıt hücreli Hilux prototipi geliştiriyor

Toyota’nın öncülük ettiği ve Ricardo, ETL, D2H ile Thatcham Research gibi mühendislik şirketlerinin olduğu konsorsiyum, yeni Mirai’de de yer alan ikinci nesil Toyota yakıt hücresi donanımını kullanarak, Hilux’ı yakıt hücreli bir araca dönüştürüyorlar. 

Toyota, 20 yıldan daha uzun süredir karbon nötre giden hedefte tam hibritler, plug-in hibritler, elektrikliler ve yakıt hücreliler olmak üzere çok yönlü bir yaklaşım sunmaya devam ediyor. Bu yaklaşımla İngiltere’deki Burnaston tesisinde ilk prototip araçları üretilecek.

Performans sonuçlarının ardından ise hedef küçük adetli bir seri üretim gerçekleştirmek olacak. Toyota bu projeyle yakıt hücresi teknolojisinin farklı alanlarda kullanılabileceğinin altını çizerek, karbonu azaltmada tüm endüstrinin ileriye gitmesine katkı sağlayacak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/hidrojen-yakit-hucreli-toyota-hilux-icin-kollar-sivandi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.