1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Google Workspace Bireysel Planları – 15 GB’den 1 TB Depolama Alanına Atlayın

Google Workspace Bireysel Planları – 15 GB’den 1 TB Depolama Alanına Atlayın
0

Google Workspace Bireysel Planları – 15 GB’den 1 TB Depolama Alanına Atlayın

 

Google Workspace depolama alanınızı yükseltmek istiyorsanız, Google Workspace bireysel planıyla ücretsiz 15 GB’lık plandan 1 TB’lık plana geçebilirsiniz. Bireysel bir depolama planı kullanmanın birçok faydası vardır. Bu makalede, bu avantajlardan bazılarının yanı sıra Google Workspace’in Microsoft 365 ile karşılaştırmasını tartışacağım.

Google Workspace bireysel planlarının avantajları

Kuruluşunuzun depolama gereksinimlerine bağlı olarak, sınırsız depolama alanına sahip bir plan satın alabilirsiniz. Google’ın her biri farklı depolama sınırları sunan dört farklı planı vardır. Aşağıdaki tabloda, Mart 2022 sonu itibariyle her bir planın sınırlarını görebilirsiniz. Ayrıca, tüm kuruluşların her bir plan için uygun olmadığını da göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. Bazı planlar yalnızca kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve nitelikli eğitim kuruluşları tarafından kullanılabilir. Bu kuruluşlar için, Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Çalışma Alanı veya İş Standardı planlarını seçebilirsiniz. Sınırsız depolama alanına ihtiyacınız yoksa, 1 TB depolama alanına sahip bir veya iki hesap içeren bir plan seçebilirsiniz.

Google Workspace bireysel planı birçok tek kişilik işletme için mükemmel bir seçim olsa da, çoğu kuruluş sonunda tavizler verir. Başlangıçta maliyet etkinliği nedeniyle Workspace’i seçiyorlar, ancak kısa süre sonra kendilerini e-postalar ve dosyalar içinde buluyorlar. Sonuç olarak, hizmetten memnun değiller. Ardından araç setini kullanmaya çalıştıklarında temel işlevlerle ilgili sorunlarla karşılaşırlar. Son kullanıcılar, Google Workspace’in sınırlamalarından dolayı hüsrana uğrar.

Google Workspace’in Microsoft 365 ile Karşılaştırılması

Google Workspace planı, kullanıcı başına ayda yalnızca 6 ABD dolarına mal olduğu için küçük işletmeler için uygundur. Kullanıcı başına 30 GB bulut depolama alanı sunar, ancak ekibinizle paylaşılan sürücüler gibi diğer özelliklerden yoksundur. Ayrıca Cloud Search ve Vault’u içermez. Microsoft 365 planı, bireysel bir plan için ayda 23 ABD doları ile daha pahalıdır. Ancak Business Standard planı, kullanıcı başına 2 TB depolama alanı sunar ve 150 kişiye kadar görüntülü toplantılara izin verir.

Hem Microsoft 365 hem de Google Workspace bulut tabanlı hizmetlerdir. Microsoft 365, MS Office dosyalarını yerel olarak düzenlemek isteyenler için daha uygundur, Google Workspace ise bulutu işbirliği için kullananlar için daha iyidir. Her iki plan da birbiriyle uyumludur. Ancak, Microsoft 365 lisanslama için daha pahalıdır ve belgeleri farklı biçimlendirilmiştir.

Google Workspace’in Maliyeti

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, yeni Google Workspace bireysel planlarıyla artık dokümanlarınız için 1 TB’a kadar depolama alanı elde edebilirsiniz. Yeni planlar, artan depolama kapasitesi ve geliştirilmiş e-posta kişiselleştirmesi sunuyor. Google, hesabınızı otomatik olarak 15 GB’tan 1 TB’a yükseltecek, böylece yerinizin bitmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Ayrıca, başka bir plan için ödeme yapma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan Google One aracılığıyla daha fazla depolama alanı satın alabilirsiniz.

Google Workspace ayrıca iş planları da sunar. Bu planlar, şirketinize 300’e kadar çalışanın buluta erişmesini sağlar. Bu planlar, çalışanlara özel e-posta adresleri verir ve onlara elektronik tablolar, sunumlar ve belgeler üzerinde çalışma olanağı verir. Standart plan, 2 TB’a kadar depolama alanı sunar ve kullanıcı başına 23 ABD doları tutarındadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.