1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

FIFA 23 yayını, gerçek Dünya Kupası maçı sanıldı!

FIFA 23 yayını, gerçek Dünya Kupası maçı sanıldı!
0

Electronic Arts tarafından geçtiğimiz ay piyasaya sürülen FIFA 23, oyuncular tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Öyle ki gerçekçiliği ile dikkat çeken oyun, geçmişte de sıkça görülen bir kandırmacaya yol açtı. İşte ayrıntılar…

YouTube’da yapılan FIFA 23 yayını, gerçek Dünya Kupası maçı zannedildi!

Geçtiğimiz günlerde Almanya ile Japonya arasında geçen Dünya Kupası maçı, futbol severler tarafından büyük merakla bekleniyordu. Bu durumu fırsata çeviren bir YouTube kanalı ise açtığı yayınla FIFA 23’teki Almanya – Japonya karşılaşmasını gerçek Dünya Kupası maçıymış gibi sundu ve binlerce kişi tarafından aynı anda izlendi.

Dünya Kupası maçı zannedilen FIFA 23 yayını

VNExpress’in haberine göre kanal, yayın başlığında gerçek Dünya Kupası maçıymış gibi ifadelere yer verdi. Yayının daha gerçekçi görünmesi için oyunun hızını yavaşlattı ve gerçek hayatta olduğu gibi maçın süresini 90 dakika olarak ayarladı.

Dünya Kupası’nı kazanacak ülke FIFA 23’te belli oldu!

Dünya Kupası’nı kazanacak ülke FIFA 23’te belli oldu!

Katar’da oynanacak 2022 Dünya Kupası’nı kim kazanacak? EA Sports, 64 maçı FIFA 23’te simüle ederek şampiyonu belirledi.

Bazı kullanıcılar, görüntülerin gerçek olmadığını anlayıp yayının sohbetine yazdı. Ancak özellikle mobil kullanıcılar ve sohbet kısmını takip etmeyenler bu mesajları görmeyerek yayını gerçekmiş gibi izlemeye devam etti.

Kanalın bu yayın üzerinden para kazanıp kazanmadığı belli değil ancak izleyici sayısına bakacak olursak, oldukça yüksek rakamlarda bir kazanç elde edilebilir. Yayının kandırmaca olduğunu fark eden kullanıcıların şikayetleri üzerine videonun para kazanma özelliği kapanmış da olabilir.

FIFA 23

FIFA 23’te gerçekleşen bu duruma benzer olaylar geçmişte de sıkça yaşandı. Öyle ki bir TV kanalı, askeri rol yapma oyunu ARMA 3’ten görüntüler alarak Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş başlığında seyircilere servis etmişti.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/fifa-23-yayini-dunya-kupasi-maci-sanildi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.