1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Elon Musk’tan ters köşe! Apple merkezine gitti

Elon Musk’tan ters köşe! Apple merkezine gitti
0

Son günlerde Apple’a yönelik eleştirilerini artıran Elon Musk, şaşırtıcı bir ziyaret gerçekleştirdi. Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Apple CEO’su Tim Cook’la birlikte Apple’ın genel merkezinde olduğunu gösterdi. Musk, Apple Park’tan övgüyle bahsetmesiyle de dikkat çekti.

Elon Musk ve Tim Cook Apple Park’ı gezdi

Epic Games’in App Store’un tekelleşmesini ele alan parodi videosunu retweet eden Musk, ayrıca Apple’ın reklam oranlarını düşürdüğünü söylemişti. Twitter üzerinden Apple’a demediğini bırakmayan Elon Musk, fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Ayrıca Apple’ın Twitter uygulamasını App Store’dan kaldırmak istediğini iddia eden milyarder isim, paylaştığı tweette, “Apple ayrıca Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit etti, ancak bize nedenini söylemedi” dedi.

Twitter, iOS’a veda mı ediyor? Elon Musk açıkladı

Twitter, iOS’a veda mı ediyor? Elon Musk açıkladı

Elon Musk ve Apple arasında neler oluyor? Musk’a göre Apple, Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit etti.

Elon Musk’ın son paylaşımı ise kafaları karıştırdı. Tim Cook’la birlikte Apple Park’ı ziyaret eden Musk, “Beni Apple’ın güzel Genel Merkezi’nde gezdirdiğiniz için teşekkürler” ifadelerini kullandı. Tim Cook ve Musk’ın bir araya gelme sebebi ise belirsiz.

Musk ayrıca birkaç gün önce olası bir akıllı telefondan bahsetmişti. “Twitter’ın Apple ve Google’ın uygulama mağazalarından yasaklanması durumunda kendi telefonumu üreteceğim” ifadelerine yer vermişti.

YouTube video

Reuters tarafından rapora göre, Twitter’ın aktif kullanıcılarının çoğu Instagram ve TikTok’a geçti. Analistlere göre Musk, Twitter’daki aktif kullanıcı sayısını artırmak için sosyal medya platformundan yasaklanan kişileri affediyor.

Peki siz Elon Musk ve Apple hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musktan-ters-kose-apple-merkezine-gitti

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.