1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler

Dünyada en çok ziyaret edilen internet siteleri

Dünyada en çok ziyaret edilen internet siteleri
0
Dünya üzerinde milyonlarca internet sitesi bulunmaktadır ve bende sizler için bunlardan en çok ziyaret edilen 10 siteyi listeledim.

En çok ziyaret edilen 10 internet sitesi

10. Google.com

Google.com

1 numara tabi ki bir çok alanda hizmet veren google. Her birimiz günde defalarca bu siteye girip arama yapıp maillerimizi kontrol ediyoruz.

Hatta bazıları google.com a girmek için bile google arama kısmına google.com yazmaktadır 🙂

9. Facebook.com

Facebook.com

İkinci sırada sizinde her gün kesinlikle girdiğiniz ve artık bütün tanıdıklarınızla en çok görüşebileğimiz yegane mekan facebook. Hatta facebook olmadığı zamanlarda ne yapılıyormuş diyenleri bile duymaktayız.

8. Youtube.com

 Youtube.com

3 numarada youtube bulunuyor. İnsanların her dakikada yüzlerce saat video izlediği, google gibi bütün aradıklarınızı videolu olarak bulabileceğiniz, muzik, video hatta resim portalı diyebiliriz. 3’üncü sırada olmayı tabi ki hakkediyor.

7. Baidu.com

Baidu.com

Google arama motorunun Çin’de yasaklanmasından sonra 2000 yılında ortaya çıkan bu arama motoru kalabalık Çin nüfusu ile birlikte dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinden birisi olmuştur.

6. Yahoo.com

Yahoo.com

Hiç biri yokken o vardı dersek yeridir. Bir zamanların dünya devi rakipsiz firması zamanla 5. sıraya kadar geriledi. Şimdilerde değişik yatırımlarla eski günlerine dönme çabasında olsa da facebook ve google karşısında işi oldukça zor.

5. Amazon.com

 Amazon.com

4. Wikipedia.org

Wikipedia.org

3. Qq.com

Qq.com

Özellikle Çinde yaşayan genç arkadaşların mesajlaşmak için kullandıkları bir massenger. Tahmini kullanıcı sayısı 600 milyon civarında bu yüzden çindeki facebook desek bile olabilir. Çin nüfusu kalabalık olduğu için bu sayılar belkide onlara göre normaldir.

2. Twitter.com

Twitter.com

Twitter 140 karakter mesajla dünyaya derdini isyanını anlatma ortamı desek yeridir. 140 karakter olması ve facebook a göre daha seviyeli olması sosyal platformun artıları. Şuanda yaklaşık aylık 320 milyon civarı aktif üyesi bulunmaktadır.

1. Taobao.com

Taobao.com

Yine çin üzerinde bulunan ve büyük kitlelere çok düşük fiyatlarla hizmet veren bir alışveriş sitesi. Türkiye’den alışveriş yapılabiliyor fakat Türkiye’de aliexpress kadar yaygın değil.

İlginiz Çekebilir


Kaynak: https://lafmacun.net/dunyada-en-cok-ziyaret-edilen-internet-siteleri/

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.