1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Black Friday’de Türkiye’de en çok satılan ürünler!

Black Friday’de Türkiye’de en çok satılan ürünler!
0

Black Friday kapsamında dünya genelinde büyük bir alışveriş çılgınlığı yaşandı ve mağazalardan e-ticaret sitelerine kadar yüz binlerce platform satış rekorları kırdı. Ülkemizde de kampanyalar düzenlendi ve elektronikten mutfak ürünlerine kadar sayısız kategoride inanılmaz satışlar gerçekleştirildi.

Ülkemizin en büyük e-ticaret platformlarından Hepsiburada, Black Friday döneminde gerçekleştirilen satışlara yönelik verileri paylaştı. Müşterilerin 1-28 Kasım tarihleri arasında verdikleri sipariş sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık 1,7 kat arttı, böylelikle aylık rekor satış hacmine ulaşıldı.

Platform üzerinde bu dönem boyunca 207 bin farklı kampanya düzenlendi. Satılan ürün adedi 30 milyona ulaşırken indirimli alışveriş yapan haneler yaklaşık 907 milyon TL tasarruf sağlamış oldu.

Beş milyon rulo tuvalet kâğıdı satıldı

Müşteriler en çok temel tüketim ve gıda, giyim, sağlık ve güzellik, züccaciye ve kozmetik kategorilerine ilgi gösterdi. En çok satın alınan ürünler çamaşır deterjanı, tuvalet kâğıdı, bebek bezi, çay, ıslak temizlik havlusu ve kâğıt havlu oldu. Satın alınan tuvalet kâğıdı miktarı beş milyon ruloyu buldu. Giyim kategorisinde ise satışlar aylık ortalamanın üç katına çıktı.

Teknolojide favori iPhone, kozmetiğin en çok satanı yaşlanma karşıtı krem

Bilgisayar kategorisinde en çok bilgisayar, monitor, klavye ve mouse setleri satılırken teknoloji aksesuarlarında en çok kulaklık, şarj aletleri ve kılıflar tercih edildi. Cep telefonları içinde ise kullanıcıların tercihi iPhone 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro ve iPhone 13’den yana oldu.

Kasımda kozmetik kategorisinde en çok yüz bakımı ürünleri tercih edildi. Bunu göz çevresi ve vücut bakım ürünleri takip etti. Ürün bazında en çok tercih edilen ürün yaşlanma karşıtı/anti-aging krem oldu. 

Kasımda elli bin hane Air Fryer ile buluştu

Küçük ev aletleri kategorisinde geçtiğimiz yıl popülerlik kazanan Air Fryer liderliğini sürdürdü ve yaklaşık 50 bin hane Air Fryer’a kavuştu. Küçük ev aletleri kategorisinde elektrikli süpürge, robot süpürge ve Türk kahvesi makinesi de müşteriler tarafından yoğun ilgi gören diğer ürünler olarak ön plana çıktı.

KOBİ’ler, Kasımda rekor satış rakamlarına ulaştı. Bu dönemde İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından Hepsiburada üzerinden en çok satış yapılan iller Bursa, Konya ve Gaziantep oldu.

Geçen yıla göre en fazla sipariş artışı Hakkari, Sinop, Kırklareli, Kastamonu, Sivas, Erzincan illerinde faaliyet gösteren satıcılar tarafından kaydedildi. Bu iller geçen yıla göre sipariş sayılarını sekiz kat artırdı.

Kaynak: https://shiftdelete.net/black-friday-turkiye-en-cok-satilan-urunler

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.