1. Ana Sayfa
 2. Oyun Haberleri

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri
0

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri yarış oyunları arasında yer almaktadır. İtalyan video yun geliştirici Kunos Simulazioni tarafındna 2014 yılında geliştirilmiştir. Hem Singleplayer hem de Multiplayer olarak oynanabilmektedir. Microsoft Windows’un yanı sıra PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri de vardır.

Oyun oldukça sevildiği için iOS sürümü de yine vardır. Eğer siz de oyunu tecrübe etmek istiyorsanız ilk olarak sistem gereksinimlerini bilmeniz gerekir. Zira bu durum indirmeden veya satın almadan, bilgisayarınızın nasıl kaldırabileceğini gösterir.

Eğer bunu bilmeden satın alırsanız donmalar yüzünden zevk almanız olanaksızdır. Korsan olarak indirseniz bile boşuna yüklediğiniz anlamına gelir. Assetto Corsa PC sistem gereksinimlerini bilmek bu nedenle oldukça önemlidir.

Assetto Corsa Minimum Sistem Gereksinimleri Neler?

Assetto Corsa sistem gereksinimleri hem minimum hem de tavsiye edilen özelliklere sahiptir. Bunlardan minimum sahip olmanız gereken en düşük özellikleri gösterir. Bunlardan bazıları maddeler olarak şu şekildedir;

 1. İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, 8, 8,1, 10
 2. İşlemci Intel Core 2 Duo ya da AMD Athlon X2 2.8 GHz
 3. Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 460 ya da AMD Radeon HD 6450
 4. DirectX: Sürüm 11
 5. Depolama Alanı: 15 GB
 6. RAM Bellek: 2 GB

Bu özellikler minimum seviyededir. Bunları karşılamıyorsanız bilgisayarınızı yükseltmeniz tavsiye edilir. Aynı şekilde karşılıyor olsa bile yavaş olabilir. Böylece oyundan zevk almanızın önüne geçer.

Assetto Corsa Önerilen Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa PC için oynamak istiyorsanız, önerilen sistem gereksinimlerini bilmeniz ve buna yükseltmeniz önerilir. Zira böylece daha yüksek bir zevk alınabilir. Maddeler halinde bunlar aşağıda olduğu gibi incelenebilir;

 1. İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, 8, 8,1, 10
 2. İşlemci AMD Six-Core CPU ya da Intel Quad-Core CPU
 3. Ekran Kartı AMD Radeon 290x ya da Nvidia GeForce GTX 970
 4. DirectX: Sürüm 11
 5. Depolama Alanı: 30 GB
 6. RAM Bellek: 6 GB

Bilgisayarınız bunları karşılamıyorsa yükseltmek, daha keyifli ve zevkli bir oyun oynamanıza, sürüş keyfinin artmasına yardımcı olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.