1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Android Auto uygulaması Material You tarzına kavuştu!

Android Auto uygulaması Material You tarzına kavuştu!
0

Google, uygulamaları için tasarım değişikliklerine devam ediyor. Material You görünümünü benimseyen şirket, şimdi de Android Auto uygulaması için bir güncelleme yayınlandı. Yeni sürüm, beklenen renk modunu ve tasarım iyileştirmelerini de beraberinde getiriyor.

Android Auto uygulaması güncellendi

Google’ın otomobil odaklı geliştirdiği yazılım, akıllı sürüş deneyimi sağlıyor. 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip Android Auto ile araç içinde Google Asistan yardımıyla komut vererek müzik açabilir veya haritadan yol tarifi isteyebilirsiniz.

Android Auto uygulaması

Google, Android Auto uygulaması için en son 2020 yılında tasarım güncellemesi yaptı. Öyle ki yapılan değişiklikler, kullanıcılardan geçer bir not alamamıştı. Bu eleştiriler üzerine şirket, nihayet uygulama için 8.6 sürümünü kullanıma sundu.

Android Auto UI açık beta testleri başladı! İşte yenilikler

Android Auto UI açık beta testleri başladı! İşte yenilikler

Google’ın araçlar için geliştirdiği Android Auto, tasarım değişikliğine gitti. Yeni güncelleme için açık beta testlerine başlandı.

Android Auto 8.6 sürümü ile birlikte uzun zamandır beklenen karanlık mod nihayet kullanıma sunuldu. Bunların yanı sıra uygulama içerisindeki renk uyumu artırılmışken, menü seçenekleri ise modern bir tasarıma kavuştu. Ayrıca Başlangıç, Görüntü ve Bağlantı adında yeni bölümler eklendi.

Android Auto uygulaması

Yeni sürüm, test edilmesi amacıyla beta kanalına sunuldu ve testler için gereken maksimum kullanıcı sayısına ulaşıldı. Yani artık yeni kullanıcı kabul edilmiyor. Güncellemenin herkese sunulacağı tarih ise belirsizliğini koruyor.

Material You özellikleri

Google, Android 12 ile hayatımıza soktuğu Material You tarzı ile artırılmış animasyonlar ve daha yumuşak bir tasarım sunuyor. Şirketin benimsediği bu görünüm, yalnızca bundan ibaret değil. Mesela kullanıcılar, duvar kağıtları ile kendilerine özel bir UI teması oluşturabiliyor ve bu sayede daha fazla kişiselleştirilme imkanı sunuluyor.

Material You tasarımları

Google, Material You görünümü daha fazla uygulamaya genişletmek için Android geliştiricilerine de bir kolaylık sunuyor. Öyle ki şirketin cross-platform uygulama geliştirme SDK’sı (yazılım geliştirme kiti) olan Flutter’da da, Material You tarzında mobil uygulama geliştirmek mümkün.

Material You görünümünü kullanan Android üreticiler ise şu şekilde;

  • Samsung
  • OnePlus
  • Oppo
  • Xiaomi
  • Vivo
  • Realme
  • Techno

Peki sizler Android Auto hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/android-auto-uygulamasi-material-you

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.